چگونه از حافظه‌های فلش محافظت کنیم؟

 چگونه از حافظه‌های فلش محافظت کنیم؟
حافظه‌های فلش دیسک، کول دیسکها، USB Flash، هارد خارجی (اکسترنال)، رم‌های دوربین‌های فیلم‌برداری و عکس‌برداری تجهیزاتی هستند که ما برای ذخیره و انتقال اطلاعات از آن‌ها استفاده می‌کنیم که با انواع مختلف تجهیزات دیجیتالی مانند کامپیوتر، نوت بوک‌، دوربین‌های عکس و فیلم برداری، گوشی‌های موبایل هوشمند و تبلتها در ارتباط هستند.

استفاده از این حافظه‌ها همانقدر که مفید است، می‌تواند تهدیداتی و خطراتی را برای ما به همراه داشته باشد که از جمله آن‌ها سرقت شدن حافظه توسط سارقان‌، مفقود شدن، آلوده شدن به ویروس‌ها‌ست و در بسیاری از موارد شما مجبور به فرمت کردن فلش دیسک هستید و قادر به استفاده از اطلاعاتتان نخواهید بود.

بر اساس اطلاعات سایت پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات با رعایت نکات کوچکی می‌توانیم به بهترین شیوه از این حافظه‌ها استفاده کرده و از آنها حفاظت کنیم.

اطلاعات را به صورت رمزنگاری شده بر روی کول دیسک ( حافظه‌های فلش دیسک ) ذخیره کنید.

به این صورت اگر این تجهیزات به هر دلیلی مفقود و یا سرقت شوند، دیگر نگران این نیستید که اطلاعاتتان به دست افراد دیگری بیافتد.

گذاشتن پسورد برروی حافظه‌های فلش دوربین.

بسیاری از دوربینهای عکس‌برداری و فیلم برداری این قابلیت را دارند که برروی فلش دیسک و یا به قولی رم آنها رمز ( پسورد ) بگذارید.

استفاده از فلش دیسک فقط بر روی کامپیوترها و موبایل‌هایی که مجهز به نسخه‌های اصلی و معتبر آنتی ویروس هستند.

توجه داشته باشید آنتی ویروس‌های کامل و نه ابزارهایی که در ظاهر از فلش دیسکها حفاظت می‌کنند.

همچنین Safe Removed کردن پیش از در آوردن کول دیسک از رابط USB و یا RAM Reader ؛ با این شیوه پیش از قطع ارتباط فلش دیسک با کامپیوتر یا موبایل، برق آن قطع شده و هنگام خارج شدن دچار مشکل و شوک نمی‌شود.

در مورد هارد دیسک‌های خارجی عدم رعایت این مورد می‌تواند منجر به از دست رفتن اطلاعات و حتی خراب شدن پارتیشنها شود.

اگر به هر دلیلی عملیات Safe Remove به درستی کار نکرد، کامپیوتر را به طور کامل خاموش کرده و سپس به جداسازی هارد از کامپیوتر اقدام کنید.

منبع : آفتاب
چگونه از حافظه فلش محافظت کنیم؟
ساعت: 29 مهر 1395, 00:18
0
0

از مطالب زیر نیز دیدن نمایید


نظر خود را ارسال کنید


Наверх