هارد SSD چیست و چه تفاوتی با هارد HDD دارد؟با پیشرفت روز افزون تکنولوژی تمام قطعات کامپیوتر نیز پیشرفت کرده اند و روز به روز سریعتر و کوچک تر می شوند. در این گزارش قصد داریم تا تفاوت های ابتدایی هارد SSD و هارد HDD را برای شما آشکار سازیم.
شاید بار ها به این دو ویژگی هاردهای مختلف برخورده اید اما نمی دانید دقیقا این دو ویژگی چه تفاوتی با هم دارند و اصلا چه هستند.HDD یک نوع هارد معروف می باشد که احتمال زیاد همین الان که شما در حال خواندن این گزارش هستید از همین هارد در سیستم رو میزی و یا لب تاپ تان استفاده می کنید.

این سیستم هاردها نوع اول و قدیمی تر می باشد و از نظر فیزیکی دارای یک دیسک سخت به نام Platter می باشد که توسط یک بازوی مکانیکی به دوران در آمده و ذخیره اطلاعات را بر عهده می گیرد.این نوع هاردها یک سری ویژگی و همینطور معایب نیز دارد.

اما بگذارید ابتدا به سراغ نوع دوم هارد برویم و در آخر مقایسه نماییم.هارد های SSD نوع دوم هاردها می باشد که برای محافظت بیشتر و حمل راحت تر انتقال اطلاعات استفاده می شود .
این نوع هارد ها دیگر دیسک سخت ندارند و بازوی مکانیکی ندارند و همینطور ابعاد کوچکتری نیز نسبت به HDD دارند. به طور مثال یک نمونه از این نوع هارد ها را می توان فلش مموری های معمولی حساب کرد.این هاردها دارای خانه های پردازشی هستند که عمل خواندن و نوشتن اطلاعات را انجام می دهند که عدم وجود دیسک سخت و موارد مکانیکی بسیار به سرعت کپی و انتقال اطلاعات در این هارد ها کمک می کند.

در پایان اگر بخواهیم این دو هارد را انتخاب کنیم باید بی پرده گفت: هاردهای نوع دوم بسیار بهتر هستند زیرا HDD ها امکان آسیب بسیاری زیادی دارند و همینطور به دلیل وجود تحرکات مکانیکی در این هارد قطعا استهلاک و مصرف برق بیشتری نیز طلب می کند. اما هاردهای SSD علاوه بر سرعت بیشتر انتقال اطلاعات کمتر آسیب پذیرتر هستند ولی قیمت این نوع هارد حدود 6 برابر هارد های نوع اول می باشد.
لازم به ذکر است که هارد های SSD روز به روز فراگیر تر می شوند، اگر در حال خریدن هارد جدید برای خود هستید نوع SSD را انتخاب کنید.

منبع : kamooneh.com
ساعت: 23 مرداد 1396, 19:33
0
0

از مطالب زیر نیز دیدن نمایید


نظر خود را ارسال کنید


Наверх