آموزش به اشتراک‌گذاری پرینتر در شبکهدر بسیاری از موارد در شبکه‌های کوچک یا بزرگ اداری و یا حتی خانگی، تنها یک دستگاه پرینتر وجود دارد ولی چندین سیستم نیاز به استفاده از این دستگاه دارند. راه‌حل این مسئله به اشتراک‌گذاری پرینتر در شبکه است.
پرینترهای دارای پورت اترنت را به‌صورت مستقیم می‌توان به دستگاه مرکزی همچون هاب یا سوییچ متصل کرد تا همه‌ی سیستم‌های درون شبکه بتوانند به پرینتر دسترسی داشته باشند.
اما برای پرینترهای فاقد پورت اترنت مسأله کمی پیچیده تر می شود و نیاز به تنظیمات خاصی دارد. جهت آموزش به اشتراک گذاری پرینترهای بدون پورت اترنت در شبکه در ادامه با فیسیت همراه باشید.

۱- از منوی استارت به control panel رفته و سپس گزینه‌ی devices and printers را انتخاب کنید. در صفحه بازشده می‌توانید لیست دستگاه‌های متصل شده به سیستم، ازجمله پرینتر، فکس، اسکنر و … را ببینید.۲- روی پرینتر راست کلیک کرده و Printer properties را انتخاب کنید.۳- در پنجره بازشده، به تب sharing رفته و گزینه shate this printer را تیک بزنید و نهایتاً بر روی دکمه‌ی ok کلیک کنید.

آموزش به اشتراک‌گذاری پرینتر در شبکه


در حال حاضر پرینتر شما در شبکه به اشتراک گذاشته شده است. برای دسترسی دیگر سیستم‌ها به این پرینتر، در هر سیستم مراحل زیر را طی کنید.

۱- آی پی سیستمی که پرینتر به آن متصل است را در RUN با فشردن دکمه‌ی پنجره و R، وارد کنید. قبل از آی پی، \\ هم باید تایپ شود.۲- پرینتر به اشتراک گذاشته شده توسط سیستم، نمایش داده می‌شود. روی آن راست کلیک کنید و connect را انتخاب کنید.۳- درصورتی‌که پرینتر دیگری هم در شبکه وجود داشته باشد، هنگامی‌که سندی را برای پرینت می‌فرستید، پرینتر یادشده را انتخاب کنید.فقط با طی همین چند گام ساده تمام سیستم های موجود در شبکه به راحتی می توانند از پرینتر استفاده کنند.

منبع: faceit.ir
ساعت: 21 مرداد 1396, 13:39
0
0

از مطالب زیر نیز دیدن نمایید


نظر خود را ارسال کنید


Наверх