مراقب نامه‌های الکترونیکی جعلی باشید!

 مراقب نامه‌های الکترونیکی جعلی باشید!


این روزها سارقان اطلاعات در اینترنت هزاران نامه‌‌ی جعلی برای کاربران ارسال می‌کنند که به ظاهر نامه‌هایی از طرف سازمان‌های معروف، مرکز تجارت فدرال، دیوان قضایی و دیگر مراکز …

این روزها سارقان اطلاعات در اینترنت هزاران نامه‌‌ی جعلی برای کاربران ارسال می‌کنند که به ظاهر نامه‌هایی از طرف سازمان‌های معروف، مرکز تجارت فدرال، دیوان قضایی و دیگر مراکز دولتی است که به این ترتیب کاربران اغوا شده و اطلاعات مالی خود را بازگو می‌کنند.

این مراکز جدیدترین مراکزی‌ هستند که هکرها برای ربودن اطلاعات کاربران به آنها متوسل شده‌اند تا بتوانند با استفاده از این اطلاعات از بانک‌های بزرگ و صادر کنندگان کارت‌های اعتباری نیز سوءاستفاده کنند.

تحلیل‌گرانی که کارشان ردیابی جرایم آنلاین است در این زمینه گفته‌اند از آن جایی که موسسات مالی هنوز بزرگ‌ترین هدف هکرهاست، استفاده از نام مراکز فدارال در این سرقت‌ها به سارقان کمک خواهد کرد که با سوءاستفاده از نام آشنا و قابل اعتماد فدارال به اهداف خود برسند.

سرقت اطلاعات آنلاین به این صورت است که هکرها نامه‌هایی را برای کاربران ارسال می‌کنند که حامل لینک‌هایی‌ست که کاربران را به وب سایت‌های تقلبی ارجاع داده و در آن وب سایت‌ها کاربران باید اطلاعات حساسی را وارد کنند.

هم‌چنین امکان دارد سارقان اینترنتی در نامه‌ها ضمیمه‌هایی قرار داده باشند که هنگامی که کاربر بر روی آن کلیک کند، نرم‌افزار جاسوسی بدون آن که کاربر متوجه شود در سیستم وی نصب شود و اطلاعات شخصی کاربر را برای هکرها ارسال کند.

مجرمان اینترنتی در ایالات متحده و کشورهای دیگر، با استفاده از اطلاعات کاربران هزاران دلار از آنان ربوده‌اند یا اطلاعات شخصی آنان را به دیگر هکرها فروخته‌اند.

در ماه گذشته پلیس فدرال نیز نامه‌هایی دریافت کرده که حامل نرم‌افزارهای جاسوسی بوده و به ظاهر از سوی این مرکز ارسال شده است.

میکاییل لمی‌شاو، یکی از کارشناسان امنیتی گفته است که بیشتر نامه‌های جعلی به کاربران می‌گوید که آنان مالیات خود را به موقع پرداخت نکرده‌اند یا آنان تحت تعقیب هستند و این نامه‌ها از طرف پلیس فدرال برای آنان ارسال شده است.

اما مقامات دولت به کاربران هشدار می‌دهند که به چنین نامه‌هایی اعتماد نکنند، چراکه مراکز فدرال برای تحقیق و بررسی یا ایجاد ارتباط با شهروندان به ندرت از نامه‌های الکترونیکی استفاده می‌کند.

به گزارش کارشناسان امنیتی وب سایت‌هایی که برای ربودن اطلاعات شخصی کاربران طراحی می‌شود هر روز بیش از پیش دیده می‌شود. سرقت‌های اینترنتی می‌تواند مشکلات اقتصادی جدی را برای کاربران به بار نشاند.

جف فاکس، ویراستار فناوری مرکز تحقیقاتی Consumer Reports در این باره گفته است که سپتامبر گذشته گروه تحقیقی وی برآورد کرده‌اند که کاربران در طول دو سال گذشته بیش از ۶۳۰ میلیون دلار پول از دست داده‌اند.

یکی از گزارش‌های انجام شده توسط یکی از مراکز دولتی حاکی از آن است که هر سال سرقت‌های اینترنتی ۱ میلیارد دلار است.

با وجود هشدارهای بسیاری که کارشناسان به کاربران برای کلیک نکردن بر روی لینک‌های نا آشنا می‌دهند، اما برخی از آنها این کار را انجام می‌دهند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که ۸.۲ درصد از خانوارهای آنلاین اطلاعات شخصی خود را در پاسخ به نامه‌های جعلی در دست‌رس هکرها قرار داده‌اند.

اکنون هکرها با استفاده از شیوه‌های نوین و طراحی دقیق می‌توانند به اهداف خود دست یافته و کاربران را اغوا کنند.
مراقب نامه الکترونیکی جعلی باشید
ساعت: 11 تیر 1395, 11:14
0
0

از مطالب زیر نیز دیدن نمایید


نظر خود را ارسال کنید


Наверх