شما اینجا هستید
» » پايان محدوديت استقلال در نقل و انتقالات

پايان محدوديت استقلال در نقل و انتقالات


محرومیت باشگاه‌های ایرانی توسط هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال از جذب بازیکنان جدید خارجی با نگرانی تیم‌های پرطرفدار لیگ برتری به ویژه استقلال و پرسپولیس همراه شده است.

مدیران فدراسیون و سازمان لیگ در مصاحبه‌های خود به صراحت اعلام کرده‌اند باشگاه‌های بدهکار تا وقتی تکلیف پرونده‌های مالی خود در فدراسیون جهانی فوتبال و دادگاه‌های بین المللی را حل نکنند، به هیچ عنوان اجازه جذب بازیکن خارجی ندارند. حتی اگر این باشگاه‌ها با بازیکن خارجی مذاکره و توافق کنند هم قرارداد در سازمان لیگ و هیئت فوتبال ثبت نخواهد شد.

در چنین شرایطی طبق گفته مدیران باشگاه استقلال تکلیف تمام پرونده‌های حقوقی استقلال در فیفا را روشن شده است.

بهتر است بدانيم استقلال به خاطر پرونده شکایت عادل شیحی از فعالیت در پنجره نقل و انتقالات نیم فصل محروم شده بود و با توجه به اين مساله استقلالى هابرای جلوگیری از مواجه شدن با جریمه‌های سنگین‌تر اقدام به تسویه حساب با شاکیان خارجی خود در ماه‌های گذشته کرده اند.

مدیران این باشگاه بعد از تسویه حساب کامل با عادل شیحی مبلغ ۱۷۶ هزار دلار محکوم شده توسط فیفا به خاطر پرونده شکایت هنریک هلمکه را نيز پرداخت کردند تا این پرونده هم رسما مختومه اعلام شود.

در پرونده لیام ردی هم استقلال در ۱۲ مارس ۲۰۱۵ به پرداخت مطالبات ۸۴ هزار دلاری ردی محکوم شده بود که قبل از صدور حکم مجدد و سنگین‌تر روی این پرونده، مبلغ مورد نظر به حساب اعلام شده واریز و این پرونده هم مختومه شد.

تنها بدهی باقی مانده باشگاه استقلال به بازیکنان خارجی مربوط به شکایت جی لوید ساموئل معروف است که حکم ۳۵۰ هزار دلاری علیه باشگاه استقلال از ارکان قضایی بین المللی دریافت کرده بود. طبق توافقات صورت گرفته توسط وکلای حقوقی استقلال با ساموئل قرار بر این شد که مطالبات این بازیکن در سه قسط پرداخت شود.

در حال حاضر دو قسط تعیین شده پرداخت شده است و استقلالی‌ها حدود یک ماه دیگر طبق زمان‌بندی باید مبلغ ۱۰۰ هزار دلار دیگر به ساموئل پرداخت کنند تا این پرونده هم رسما مختومه شود.

استقلال البته یک پرونده بار دیگر در فیفا هم دارد که مربوط به شکایت این باشگاه از پروپییچ است. در حال حاضر استقلالی‌ها در این پرونده به شاکی این مهاجم تبدیل شده اند و از طریق یک وکیل ایتالیایی پرونده را دنبال می‌کنند که نتیجه آن حدود یک سال دیگر مشخص خواهد شد.

به این ترتیب با پرداخت قسط آخر ساموئل تمام پرونده‌های استقلال در مراجع بین المللی مختومه می‌شود و این باشگاه محدودیتی برای جذب بازیکن خارجی جدید نخواهد داشت.

اين طور كه از شواهد پيداست باشگاه استقلال با تمام شاکیان خود تسویه حساب کرده و هیچ محدودیتی برای استقلال در جذب بازیکن خارجی در نقل و انقالات تابستانی وجود ندارد و مصوبه فدراسیون شامل استقلال نخواهد شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
 

خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی | بهداشت و سلامت | آشپزی | اخبار علمی | ترفند موبایل | ترفند کامپیوتر | فناوری | ورزشی