شما اینجا هستید
» » افشای راز‌های عجیب از درون کاخ سفید

جیمز هوبان در سال 1792 معماری ساختمان کاخ سفید را از طرح پارلمان ایرلند کپی برداری کرده است.این کاخ به 132 اتاق، 35 حمام، 28 شومینه، 412 درب و 147 پنجره در شش طبقه مجهز به آسانسور مجهز است.

هرچند بسیاری از مردم با بخش‌هایی از کاخ سفید مانند اتاق بیضی رئیس جمهور و سالن کنفرانس آشنا هستند اما اکثر افراد با نقاطی از این کاخ که طی سالها و توسط روسای جمهور مختلف دچار تغییرات شده و بخش‌هایی به آن افزوده شده آشنا نیستند.

اتاق پخش فیلم، اتاق بازی، اتاق موزیک، سولاریوم، شکلات فروشی، گل فروشی، اتاق دندانپزشکی از جمله این بخش‌ها هستند.

افشای راز‌های عجیب از درون کاخ سفید

اتاق پخش فیم، کاخ سفید


هرچند بسیاری آرزوی حضور در این کاخ را در سر پرورانده‌اند اما همه روسای جمهور آمریکا از زندگی در این مکان راضی نبوده‌اند. جمله‌ای از ترومن، رئیس جمهور سابق آمریکا نقل شده که کاخ سفید را همچون یک زندان بزرگ سفید و یک زندان فریبنده تشریح کرده است. گفته می‌شود نیکسون نیز در سالهای آخر ریاست‌جمهوری خود با تابلوهای تصاویر روسای جمهور قبل از خود در کاخ سفید صحبت می‌کرد.

هرچند جرج واشنگتن، رئیس جمهوری بود که محل تاسیس کاخ سفید را انتخاب کرد اما در سال 1797 دفتر خود را ترک کرد و در سال 1799، یک سال پیش از تکمیل کاخ سفید فوت کرد. جان آدامز، و ابیگل آدامز اولین ساکنان کاخ سفید بودند و از آن زمان به بعد تمام روسای جمهور آمریکا در دوره ریاست جمهوری خود در کاخ سفید زندگی کردند.


نیکسون از روسای جمهور آمریکا


طبق اسناد تاریخی اسمیتسونیان، بسیاری از افرادی که در ساخت کاخ سفید نقش داشتند برده بودند. جیمز هوبان، معمار کاخ سفید سه برده خود با نام‌های بن، دانیل و پیتر را به عنوان نجار این پروژه برگزید.

موضوع دیگری که در مورد کاخ سفید جالب به نظر می‌رسد ضلع غربی این ساختمان است. این بخش از ساختمان از سال 1902 به بعد و پس از آن ساخته شد که تدی روزولت به دلیل سروصدای زیاد 6 کودکش تصمیم گرفت برای کار به یک فضای آرام پناه ببرد.

این ساختمان در سال 1933 و پس از نقل مکان فرانکلین روزولت دچار تغییراتی برای تسهیل ورود ویلچر شد.

کاخ سفید برای حیوانات خانگی نیز یک مکان رویایی به نظر می‌رسد. به جز خانواده ترامپ که دارای حیوان خانگی نیستند بسیاری از اعضای خانواده روسای جمهور آمریکا به همراه حیوان خانگی خود وارد کاخ سفید شدند. سوسمار جان کویینسی آدامز در حمام کاخ سفید زندگی می‌کرد. مار متعلق به دختر تئودور روزولت، باغ وحش کوچک متعلق به امیلی اسپیناچ، کالوین کولیج که شامل توله خرس، توله شیر، گربه وحشی، کانگورو از جمله حیواناتی هستند که زندگی در کاخ سفید را تجربه کرده‌اند.


کاخ سفید برای حیوانات خانگی یک مکان رویایی به نظر می‌رسد


کاخ سفید هر هفته میزبان 30 هزار مهمان بوده، 65 هزار نامه، 100 هزار ایمیل و 3500 تماس تلفنی دریافت می‌کند. بر اساس آمار ارائه شده از سوی نشنال جوگرافیک، با توجه به فضای اتاق پذیرایی و تجهیزات حاضر در آشپزخانه امکان پذیرایی از 140 مهمان به صورت همزمان وجود دارد.پس از انتخاب رئیس جمهور جدید و همزمان با شرکت وی در مراسم تحلیف، کارکنان به شدت مشغول بسته بندی و انتقال اثاثیه به کاخ سفید هستند و برای این کار تنها 12 ساعت فرصت دارند.

منبع: تسنیم

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
 

خبری | تفریحی | شخصی | مذهبی | بهداشت و سلامت | آشپزی | اخبار علمی | ترفند موبایل | ترفند کامپیوتر | فناوری | ورزشی