اسرار شگفت‌انگیز و حل نشده‌ای که دانشمندان را در سال 2017 متحیر کرد

اسرار شگفت‌انگیز و حل نشده‌ای که دانشمندان را در سال 2017 متحیر کرد


روزنامه بریتانیاییTHE SUN گزارشی را درباره اسرار شگفت‌انگیز و حل نشده سال 2017 منتشر کرد.

1) شهر شناور اقیانوس آرام: پس از پیدا کردن یک شهر قدیمی و پر از سنگ، مرموز و پنهان شده، شهر « نان مدول » در نزدیکی جزیره‌ای دور افتاده در میکرونزی (میکرونزی از سوی غرب به فیلیپین، از جنوب غرب به اندونزی، پاپوآ گینه نو و ملانزی، و از سمت شرق و جنوب شرق به پلی‌نزی محدود می‌شود )، قرار دارد و تا سال 1628 میلادی ( برابر با سال 1007 هجری شمسی ) پایتخت سودیلور مرموز بود.

هنوز از لحاظ مهندسی شگفت‌انگیز است و مشخص نیست که چرا مرکز اقیانوس ساخته شده است و چرا این مکان به دور از تمدن‌های شناخته شده دیگر انتخاب شده است؛ راه ساخت آن و میزان استفاده از سنگ‌ها هنوز هم برای دانشمندان رمز و راز است.

2) سازه‌های غول پیکر کشف شده در صحرای سعودی: باستان شناسان حدود 400 ساختمان سنگی مرموز که هزاران سال در عربستان سعودی ساخته شده‌اند، به نام « گیتس » کشف کرده‌اند.

« دیوید کندی »، استاد دانشگاه استرالیا، گفت: « دروازه‌ها تصادفی نیستند»، آن‌ها از سنگ ساخته شده‌اند و به نظر می‌رسد که قدیمی‌ترین سازه‌های ساخته شده توسط انسان در جهان بیرونی است. تا به امروز، بسیاری از سؤالات هنوز در اطراف این کشف وجود دارد این سازه‌ها به 9000 سال پیش می‌رسد و توسط قبایل عشایری برای شکار و کشاورزی استفاده می‌شود. بر اساس این گزارش، این کشف می‌تواند مقدمه‌ای بر بسیاری از اسرارشگفت انگیز عرب باشد که هنوز در شن و ماسه نگهداری می‌شوند.

3) صداها و ارتعاشات اسرارآمیز از زمین: دانشمندان صداهای اسرارآمیز را از عمق زمین کشف کرده‌اند، اما هنوز از امکان تشخیص یا توضیح و تفسیر آن‌ها فاصله دارند، البته دانشمندان در سال 2017 قادر به ضبط این سیگنال‌ها با استفاده از ابزارهای لرزه‌نگاری در پایین اقیانوس شده‌اند.

دانشمندان امیدوارند که بتوانند از لحظه به لحظه آن‌ها ثبت کنند و منبع این لرزش‌های عجیب و غریب را از طریق زمین شناسایی کشف کنند که تا کنون هنوز مبهم است.

منبع:نوآوران انلاین
0
ساعت: 11 دی 1396, 22:58
0
10

از مطالب زیر نیز دیدن نمایید


نظر خود را ارسال کنید


Наверх