سریال ناتمام خشونت و تیراندازی‎های مرگبار پلیس آمریکا

سریال ناتمام خشونت و تیراندازی‎های مرگبار پلیس آمریکا


رسانه‎های محلی آمریکا می‎گویند که آمار افرادی که در سال‌های اخیر از سوی پلیس در آمریکا هدف قرار گرفته و جان خود را از دست داده‌اند رو به افزایش است.

نشریه آمریکایی واشنگتن پست در این باره گزارشی داده و می‏‎نویسد که در سال جاری این آمار 964 نفر بوده است.

واشنگتن پست در این گزارش می‌نویسد که 964 نفر در سال جاری هدف گلوله پیلس آمریکا قرار گرفته و جان خود را از دست داده‌‌اند.

در این گزارش تعداد افرادی که از سوی پلیس آمریکا هدف قرار گرفته‌اند در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 21 نفر افزایش داشته است.

نتایج آخرین تحقیقات خبرنگاران واشنگتن پست نشان می‌‌دهد در اجرای قانون، یک تبعیض نژاد ضمنی علیه سیاهپوستان و دیگر اقلیت‌ها وجود دارد و تعداد سیاهپوستانی که به وسیله پلیس آمریکا کشته می‌شوند دو برابر سفید پوستان هستند.

محققانی که تیراندازی‌های مرگبار پلیس در سال 2015 را مورد بررسی قرار داده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که سیاهپوستان و دیگر اقلیت‌ها بیشتر از سفیدپوستان به وسیله پلیس کشته می‌شوند.در یکی از جدیدترین موارد یک کودک 6 ساله طی روزهای گذشته در شهر «سن‌آنتونیو» به ضرب پلیس کشته شده است.

«کامرون پرزکات» 6 ساله در حالی هدف گلوله قرار گرفت که نیروهای پلیس شهر سن آنتونیو در یک عملیات تعقیب و گریز قصد هدف قرار دادن یک زن 30 ساله به نام «آماندا جونز» را داشتند.

ماه نوامبر نیز «واشنگتن پست» گزارش داد که یک شهروند آمریکایی-ایرانی از سوی پلیس آمریکا هدف قرار گرفت و در بیمارستان جان سپرد.پلیس آمریکا مدعی شده بود که روز 17 نوامبر «بیژن قیصر» را پس از یک سانحه رانندگی مورد تعقیب قرار داده و به دلیل عدم توجه به هشدارها، وی را هدف قرار داده است اما خانواده قیصر با انتشار بیانیه‌ای که واشنگتن پست آن را منتشر کرده اعلام کردند که وی در هنگام رانندگی به هیچ عنوان مسلح نبوده و از ناحیه سر هدف 3 گلوله پلیس قرار گرفته است.

منبع: میزان
0
ساعت: 7 دی 1396, 22:58
0
35

از مطالب زیر نیز دیدن نمایید


نظر خود را ارسال کنید


Наверх